Naujienos

marijampoles.mkc
24th of balandžio 2018 02:03 PM
Puikus laikas su Marijampolės kolegijos socialinio darbo studentais! Pristatėme Atvirą jaunimo centrą ir jo veiklas, kalbėjome apie darbo specifiką ir perspektyvas. Nori mus geriau pažinti ir tu?! Ateik ir drąsiai pabendrausime.
Message image
marijampoles.mkc
24th of balandžio 2018 11:04 AM
Konkursas “Šviesoforas”

Balandžio 20 d. Marijampolės moksleivių kūrybos centre vyko Lietuvos pradinių (I – IV) klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ II etapas. Šio konkurso tikslas – išsiaiškinti Marijampolės savivaldybės mokyklų komandas ir mokinius, geriausiai žinančius Kelių eismo taisykles bei turinčius tvirčiausius saugaus elgesio kelyje praktinius įgūdžius.
II etapo „Šviesoforo“ konkurse dalyvavo komandos iš keturių savivaldybės mokyklų: Rimanto Stankevičiaus ir Padovinio pagrindinių, bei „Smalsučio“ ir Saulės“ pradinių mokyklų. Pradinukai, padedami Marijampolės moksleivių kūrybos centro darbuotojų ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos skyriaus pareigūnų, vykdė tris praktines ir tris teorines saugaus eismo keliuose užduotis.
Sprendžiant iš rezultatų, galima pasidžiaugti, jog konkurse dalyvavę Marijampolės savivaldybės I – IV klasių moksleiviai gerai išmano Kelių eismo taisykles ir turi tvirtus saugaus elgesio kelyje įgūdžius. Todėl kova dėl pirmosios vietos buvo itin atkakli. Susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo, jog geriausiai pateiktas užduotis atliko Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pradinukai. Vos keliais taškais nuo jų atsiliko „Saulės“ pradinės mokyklos komanda. Trečiąja vieta tenkinosi „Smalsučio“ pradinės mokyklos I – IV klasių mokiniai.

​Dvi geriausios Marijampolės savivaldybės mokyklų komandos iškovojo teisę dalyvauti III regioniniame „Šviesoforo“ konkurso etape, kuris vyks gegužės 11 d. Kalvarijos gimnazijoje.

Simonas Dainauskas,
konkurso teisėjas
Message image
marijampoles.mkc
23rd of balandžio 2018 11:28 AM
Marijampolės skautai kartu su beveik dviem tūkstančiais skautų iš visos Lietuvos dalyvavo tradicinėje Lietuvos skautijos Pavasario šventėje „Jurginės Vilniaus miestui - 2018“.
Nuo Lietuvos Respublikos seimo skautų eisena nusidriekė Gedimino prospektu iki Katedos aikštės, kur vyko iškilminga šventės atidarymom rikiuotė. Vyko programa amžiaus grupėms: turėjome aplankyti ir susipažinti su istorinėmis, kultūrinėmis pažintinėmis Vilniaus vietomis, taip pasiekėme Vingio parką. Čia vyko renginio kulminacija – skautams koncertavo jaunimo mėgiamos Lietuvos grupės „Poliarizuoti stiklai“ ir „Baltas kiras“.
Didžiausias metinis skautų renginys – 20-oji Pavasario šventė, skirta skautų globėjo Šv. Jurgio dienai paminėti. Kiekvieną pavasarį sausumos, jūrų ir oro skautai iš visos šalies susirenka
viename iš Lietuvos miestų. Taip simboliškai paskelbiamas naujo sezono atidarymas. Pavasario šventės vieta keičiasi kasmet, todėl kiekvieno Lietuvos krašto skautai turi galimybę tapti renginio organizatoriais.
Message image
marijampoles.mkc
15th of balandžio 2018 04:53 PM
Balandžio 15 d. NVŠ programos "Orientavimasis" nariai dalyvavo atvirame Prienų orientavimosi sporto čempionate Skersabalio miške (Prienų raj.) Marijampoliečiai neliko be apdovanojimų. Šių varžybų čempionais tapo Aidas Žiugžda (V14 gr.) ir Saulė Bielevičiūtė (M18 gr.) Antrąsias vietas iškovojo Kamilė Vasiliauskaitė (M12 gr.) ir Rytis Šteinys (V20 gr.) Trečiąją vietą užėmė Matas Januškaitis (V14 gr.)
Message image
marijampoles.mkc
10th of balandžio 2018 09:41 AM
Balandžio 7 d. įvyko ilgai lauktas "ŠEIMAŽYGIS", kuriame į skautiška nuotykį pasinėrė virš 100 dalyvių. Visos šeimos rinkosi Marijampolės traukinių stotyje, kurioje užsiregistravę ir gavę dalyvio atributiką lipome į traukinį.
Žygiavome į pagrindinę stovyklavietę "X Failai", kurioje vyko skautiška rikiuotė, tada pasiskirstėme grupelėmis, pasiėmę po žemėlapį ir užduočių lapą žygiavome mišku ieškodami kitų užduočių, sužymėtų žemėlapyje. Žygio metu laukė ne vien orientavimosi miške užduotys, bet ir naudingos išgyvenimo žinios. Sužinojome kaip reikia elgtis su degtukais ir kaip juos izoliuoti nuo drėgmės, kad jeigu sušlaptų, galėtume jais lengvai ugnį užsikurti. Mokėmės laužo įdomybi: kaip sustatyti laužą ir kokios tinkamiausios malkos įkūrimui. Žinoma, kiekviena grupelė turėjo pasigaminti po trikojį ir užsikūrę laužą užvirinti katiliuką vandens. Turėjome sukurti dainelių ir skanduočių.
Joks skautiškas renginys nepraeina be vakaro laužo, kurį šį kartą vedė velykų bobutė su dieduku, kuriame buvo daug linksmybių, dainų, žaidimų. Po visko susirinkome savo daiktus ir žygiavome atgal į traukinį, keliavome namo pilni džiaugsmo ir prisiminimų. "ŠEIMAŽYGIS" visiems ilgai išliks atmintyje, o visas naudingas išgyvenimo žinias panaudos savo šeimų žygiuose bei renginiuose.
Message image
marijampoles.mkc
26th of kovo 2018 12:02 PM
Palaimintojo Jurgio Matulaičio draugovės Lapių skiltis sėkmingai tęsia savo organizacinę veiklą. Kovo 23-24 dienomis įvyko pirmoji Lapių suorganizuota ir įvykdyta sueiga „paLAPinĖ

Į šią „Palapinę“ susirnko daugiau kaip pusšimtis 9-14 metų amžiaus skautų iš Marijampolės ir Kalvarijos. Atsakingas pasiruošimas turėjo gerus rezultatus - programa buvo originali ir kūrybiška: „Pabėgimų kambarys“, katapultų konstravimas ir šaudymas, protmūšis, orientavimasis vietovėje - tai tik kelios veiklos, kuriose varžėsi tarpusavyje į grupeles suskirstyti skautai.

Be veiklų didelis dėmesys buvo skiriamas skautų tarpusavio santykiams, jų gebėjimui vadovauti, bendrauti ir bendradarbiauti, jų mokėjimui gyventi savarankiškai - pasikloti lovą, išsiplauti indus, susitvarkyti savo darbo vietą. Lapių skiltį sudaro septynios 14-15 metų amžiaus sesės. Daugelis iš jų skautauja jau nuo 4-5 klasės, o į skiltį susijungė prieš dvejus metus. Aktyvios, žingeidžios, pareigingos Lapės yra tikro skauto pavyzdys.
Message image
marijampoles.mkc
25th of kovo 2018 09:02 AM
Rytis Šteinys - Lietuvos vicečempionas.

Kovo 24 d. Vidzgirio miške prie Alytaus vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionato varžybos labai ilgos trasos rungtyje. Šauniai jaunimo grupėje Marijampolei atstovavo Marijampolės MKC orientacininkas Rytis Šteinys. Jis 15.5 kilometrų ilgio distanciją su 33 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 48 min. ir 56 sek. ir iškovojo antrąją vietą.

Jaunesnio amžiaus mokiniai tuo pačiu metu varžėsi gerokai trumpesnėse trasose ir išsidalino Alytaus čempionato apdovanojimus. Vienas apdovanojimas už antrąją vietą atiteko Marijampolės MKC auklėtiniui Giedriui Botyriui.
Message image
marijampoles.mkc
23rd of kovo 2018 08:17 AM
Kovo 17 d. Marijampolės NVŠ programos "Orientavimasis" nariai dalyvavo paskutiniame Kauno SM "Gajos sprintų taurės" etape. Jame geriausiai sekėsi Linui Beržiniui ir Edilijui Razučiui. Susumavus 4 geriausių turų rezultatus, marijampoliečiai taip pat neliko be apdovanojimų.

Galutinėje įskaitoje antrąsias vietas iškovojo M12 gr. - Kamilė
Vasiliauskaitė, V14 gr. - Edilijus Razutis, V18 gr. - Paulius Šteinys, o trečiąją - M18 grupėje Saulė Bielevičiūtė.
Message image

Daugiau naujienų rasite mūsų facebook puslapyje

facebook_logo